Najlepsze prezenty książkowe na komunię

Pierwsza Komunia Święta to jedno z najważniejszych zdarzeń w życiu każdego dziecka. Aby podkreślić i utrwalić tę okazję, dziecko otrzymuje różnego rodzaju pamiątki. Niestety, nie wszystkie z nich mają głębsze znaczenie, odpowiadające charakterowi tego święta. Gdzie więc szukać inspiracji na prezent, który sprawi, że dziecko głębiej przeżyje to ważne święto? W tej sytuacji, w sposób odwieczny i wiecznie ważny, pomagają nam wszelkiego rodzaju pozycje książkowe. Taki prezent na komunię (https://www.taniaksiazka.pl/t/prezent-na-komunie) będzie najważniejszy.

Biblia jako najlepszy prezent na komunię

Wśród pamiątek po Pierwszej Komunii Świętej na pierwszy plan wysuwa się oczywiście Biblia. Taki prezent na komunię będzie miał dla dziecka podwójną rolę, z jednej strony pouczającą, a z drugiej bardzo emocjonalną. Kto z nas nie pamięta historii biblijnych, które czytały nam w dzieciństwie nasze matki i babcie? Dziś na rynku znajdziemy całe mnóstwo ciekawych ofert. Wszelkiego rodzaju pisma święte, bogate w ilustracje i ciekawe odniesienia, są już standardem. Ale na rynku możemy trafić też na Biblię w komiksie. Opowiadanie o Bogu i wielkich bohaterach już teraz zachwyca młodego czytelnika.

Albumy jako źródło miłych wspomnień

Innym przykładem dobrego prezentu na ten sakrament będzie pamiątka z pierwszej komunii, czyli rodzaj albumu, w którym dziecko może utrwalić najważniejsze wydarzenia ze swojego życia religijnego, wśród których znajduje się chrzest, komunia, bierzmowanie i inne sakramenty. Po latach taka pamiątka jest zwracana z wielkim entuzjazmem. Taki album ma piękną okładkę, a jego zawartość będzie przyciągać dziecko i jego bliskich jeszcze nie raz.

Jakie inne książki możemy kupić na komunię?


Prezent książkowy na Pierwszą Komunię Świętą może mieć również formę powieści. Różne historie o świętych dzieciach są bardzo ważne i jednocześnie mają głębokie przesłanie. Mogą one być natchnieniem dla naszej pociechy i rozwijać w niej poczucie dobrego i pięknego zachowania. Książki o życiu św. Jana Chrzciciela, Dominique Savio czy Dzieci Fatimy, które w bardzo nietypowy sposób pokazują piękno, a zarazem wysublimowane zachowania młodych ludzi. Oczywiście, na szczególną uwagę zasługuje ponadczasowa pozycja “Mały Książę”. Jest to pozycja, która podoba się zarówno młodym jak i starszym. I jest to coś, do czego powraca wielokrotnie, mimo upływu lat. Właściwa dedykacja w takiej książce sprawi, że utalentowany człowiek będzie o niej wielokrotnie pamiętał, gdy z uśmiechem będzie pokazywał swoje karty.