Dlaczego książki są odpowiednim prezentem na Pierwszą Komunię Świętą?

Pierwsza Komunia Święta to bardzo ważny czas dla dziecka i rodziny. Wydarzeniom tym towarzyszy uroczysty i wysublimowany nastrój oraz czas spędzony z najbliższymi. Wielu zastanawia się, jaki prezent byłby najlepszy na pierwszą Komunię Świętą, a często byłby najwłaściwszy i służący dziecku przez najbliższe lata? Uważamy, że takie rzeczy to książki. Taki prezent zawsze się przyda i dostarczy Twojemu dziecku wiele radości. Dziecko musi dużo czytać i to właśnie książki dają mu taką możliwość. Są na to dowody.

Jakie książki powinniśmy wybrać?

Jedną z najlepszych książek na Pierwszą Komunię Świętą jest Biblia. Kościół katolicki zbudowany jest na fundamencie całej wiary, dlatego dobrze, aby dziecko zaczęło powoli poznawać zawarte w nim historie. Prezent pomoże młodym czytelnikom poznać wiarę, a tym samym lepiej zrozumieć historię chrześcijaństwa. Biblia to walka Dawida z Goliatem, Jezusem chodzącym po wodzie, Jonaszem itp. Zawiera wiele historii, takich jak niebezpieczeństwa związane z misją Jana. Dzięki tym i wielu innym historiom każde dziecko odnajdzie coś dla siebie i zacznie częściej sięgać do Biblii w poszukiwaniu nowych historii.

Klasyczna literatura dla dziecka

Dobrym pomysłem na prezent na komunię – Tania Książka to klasyki dla dzieci. Zwykle przedstawia małych bohaterów stojących przed różnymi wyzwaniami typowymi dla ich młodości. Dzięki tym perspektywom czytelnik będzie miał możliwość zdefiniowania siebie poprzez trudności i liczne myśli tam przedstawione. Co więcej, ta percepcja wpływa na rozwój emocjonalny dzieci i kształtowanie ich charakteru. Ciekawym rozwiązaniem są ostatnio coraz popularniejsze fotoksiążki. Z ich pomocą dziecko może wybrać i zamieścić dla siebie ważne zdjęcia, opatrzone datą lub krótkim cytatem. Ten pomysł jest dość interesujący, ponieważ przez lata można cofać się do minionych chwil i wciąż na nowo żyć z fotoksiążką.

Książki obrazkowe


Ośmiolatek lub dziewięciolatek ledwo czyta dwieście stron bez rysunków. Jednak dla dorosłych jest to często duży problem. Takie pozycje zachęcą młodych czytelników dużą czcionką ułatwiającą czytanie oraz obrazami pobudzającymi wyobraźnię. Podobnie jak w przypadku Biblii, liczbę stron należy ograniczyć lub podzielić na mniejsze części. Dzięki tej usystematyzowanej lektury dziecko ma możliwość rozpoczęcia czytania z przyjemnością. Pozwoli to na wyćwiczenie w dziecku umiejętności czytania oraz rozwinie w nim fantazję, co poprawi jego zdolności i funkcjonowanie w świecie.